białołeka
XIV Plebiscyt na „10” Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki w 2016 roku

W tym roku uroczysta Gala Młodego Mistrza Sportu odbyła się w nowej sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66.

W wyjątkowej imprezie uczestniczyli najlepsi młodzi zawodnicy z Białołęki – reprezentujący wiele dyscyplin oraz klubów sportowych. Sportowcom, jak zwykle towarzyszyli licznie zgromadzeni klubowi koledzy i koleżanki, trenerzy, a także członkowie rodzin – pragnący być bezpośrednimi świadkami sukcesów swoich najbliższych.

Jak zawsze nie zabrakło znanych i zasłużonych Polskich sportowców: byłych medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy, a obecnie pełniących rolę Ambasadorów Polskiego Sportu. Ponownie odwiedzili nas utytułowani zapaśnicy i wielcy mistrzowie tej dyscypliny: Andrzej Supron i Jacek Fafiński. Był również obecny złoty olimpijczyk i dwukrotny Mistrz Świata w judo – Paweł Nastula. Nasi specjalni goście wraz z burmistrzem Iloną Soja – Kozłowską oraz swoim zastępcą Marcinem Adamkiewiczem wręczali sportowe „Oskary” oraz inne nagrody i wyróżnienia ponad 60. młodym sportowcom, w tym laureatom „Złotej 10”, najlepszemu trenerowi, młodym sportowym talentom, sportowcom, którzy z racji wieku, nie mogli już wziąć udziału w Plebiscycie, ale mogli poszczycić się wybitnymi sukcesami w minionym roku jak np. medale z Mistrzostw Świata lub Europy czy tytuły Mistrzów Polski w swoich dyscyplinach.

Złota „10” Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki ubiegłego roku przedstawia się następująco:

 1. Anastazja Kłoczyńska – taekwondo olimpijskie
 2. Jan Karolczak – pływanie
 3. Marcin Kowalski – judo
 4. Klara Kłoczyńska – taekwondo olimpijskie
 5. Krzysztof Radziszewski – pływanie
 6. Jakub Olszewski – strzelectwo
 7. Sandra Mielczarek – pływanie
 8. Hubert Pasieczyński – judo
 9. Kamil Bartosiewicz – zapasy
 10. Paweł Uryniuk – pływanie

Zwycięzcą XIV Plebiscytu i została Anastazja Kłoczyńska – najwaleczniejsza w Polsce przedstawicielka taekwondo olimpijskiego, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, podwójna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji walki oraz technicznej, kilkukrotna zwyciężczyni zawodów rangi Pucharu Świata w 2016 roku. Zmieniła na pozycji lidera ubiegłoroczną triumfatorkę, swoją siostrę bliźniaczkę Klarę, która w tym roku uplasowała się na 4 miejscu.

Należy podkreślić, że przedstawiciele sportów walki ponownie zdominowali kolejny plebiscyt, gdyż w pierwszej „10” znalazło się 5 sportowców reprezentujących judo, zapasy i taekwondo.

W kategorii Sportowe Osiągnięcie Roku uhonorowano trójkę znakomitych zawodników zdobywców tytułów Mistrzów Polski oraz medalistów z aren międzynarodowych (Mistrzostwa Europy, Puchary Europy), którzy z uwagi na osiągnięty wiek, nie mogli już startować w Plebiscycie, ale byli np. laureatami „10” Najlepszych w poprzednich latach.  Byli nimi: Krzysztof Jelonek (karate Kyokushin, klub: MASTERS DOJO Warszawska Akademia Sztuk Walki Piotr Moczydłowski), Julia Świątkiewicz (judo, klub: UKJ LEMUR Warszawa) oraz Sebastian Ołdak (judo, klub: UKJ ARCUS).

Trenerem roku został (już po raz trzeci) wychowawcamłodych mistrzów judoz Uczniowskiego Klubu Judo „LEMUR” - Mariusz Rowicki, który w minionym roku opiekował się znakomitą sportowo grupką podopiecznych, z których aż ośmioro zdobyło w 2016 roku medale Mistrzostw Polski, w tym dwoje z nich wywalczyło tytuły Mistrzów Polski.

Sportową Osobowością Roku 2016 (nowa kategoria w Plebiscycie) został, jednogłośnie i w pełni zasłużenie wybrany przez członków Kapituły, opiekun młodych zapaśników z UKS TalentRadosław Radtke. Szkoleniowca i wychowawcę młodzieży, pasjonata zapasów uhonorowano zarówno za osiągnięcia sportowe uzyskiwane przez jego podopiecznych w ub. roku, ale też za niezwykłe zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą, popularyzację sportu i zdrowego stylu życia, organizację wielu wysoko ocenianych przez władze Polskiego Związku Zapaśniczego turniejów oraz promocję Białołęki i Warszawy, również na arenach międzynarodowych. To jego podopieczni ze Szkoły Podstawowej Nr 342 po raz kolejny okazali się zwycięzcami, rozegranego w październiku ub. roku w hali BOS przy ul. Strumykowej, ogólnopolskiego Finału Programu „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” i zdobyli tytuł Najlepszej Drużyny Roku.

Tegoroczną Galę tradycyjnie już zorganizowali Białołęcki Ośrodek Sportu, Białołęcki Ośrodek Kultury oraz Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Liczne nagrody rzeczowe dla wszystkich Młodych Mistrzów, Młodych Talentów, Sportowych Osiągnięć Roku, Najlepszego Trenera oraz Sportowej Osobowości Roku ufundował Zarząd Dzielnicy oraz Białołęcki Ośrodek Sportu.

Tradycyjnie oprócz Zarządu i radni naszej dzielnicy imprezę zaszczycili swoją obecnością Janusz Samel - Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy oraz Radna m.st. Warszawy – Aleksandra Gajewska.

Zarząd Dzielnicy uhonorował specjalnymi plakietami kilka firm partnerskich, które w minionym okresie chętnie współpracowały z naszym samorządem, wspierały rozwój sportu w dzielnicy oraz aktywnie włączały się w organizację największych imprez sportowych i rekreacyjnych na Białołęce.

Wyróżnieni to:

 1. Galeria Północna wraz z firmą GTC – Globe Trade Centre S.A. – realizatorem tej obecnie największej inwestycji na Białołęce,
 2. PARTNER Sp. z o.o. – specjaliści od nieczystości i utrzymania porządku na terenie dzielnicy,
 3. Biuro Ochrony i Analiz Technicznych (d. POLSEC) – firma działająca w branży ochrony fizycznej oraz zabezpieczeń technicznych.

Specjalne „Honorowe Wyróżnienia” za promowanie sportu i aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży lub też tytuł „Sportowego Przyjaciela Białołęki” otrzymali od Zarządu Dzielnicy zaproszeni Mistrzowie Sportu, a także goście specjalni, którzy naszą Galę Sportu uświetnili wspaniałymi występami artystycznymi. Wykonawcy ci to znani i niezwykle popularni piosenkarze (ale też sportowcy – byli zapaśnicy i medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach): Rafał Brzozowski oraz Piotr Kościuszko.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...