białołeka
Białołęcka Akademia Kajakowa
grafika

W lipcu mieszkańcy Białołęki mogą skorzystać z wypraw kajakowych rzekami Mazowsza, które organizuje Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Białołęka.

Pomimo koronawirusa to świetna oferta na aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Oczywiście trzeba dostosowanać się do obowiązujących obostrzeń. Podczas przejazdu nad rzekę, w busie, uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nosy, na postojach zachowywać odpowiedni dystans oraz dezynfekować ręce.

W kolejne weekendy zaplanowano spływy Bzurą z okolic Łowicza (12 VII), środkową Wkrą (18 VII) oraz Bugiem w okolicach Kamieńczyka (26 VII). Trasy dostępne są dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego. 

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie. Uczestnicy będą płynąć w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR. Fundacja prowadzi spływy kajakowe od 15 lat, w których popłynęło już blisko 50 tys. osób.

Spływy startują o godzinie 9.00 sprzed białołęckiego ratusza. Powrót w to samo miejsce ok. godziny 17.00/18.00. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl (w zakładce „Białołęcka Akademia Kajakowa” znajdują się stosowne linki). Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ. Koszt udziału: 25 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...