białołeka
Rozchodzi się o dzieci - kampania społeczna Stowarzyszenia OPTA
grafika

W kampanii Stowarzyszenie OPTA wskazuje na ryzyko krzywdzenia dziecka w sytuacji rozwodu rodziców. Wiele par przechodzi przez kryzys rozstania, nie myśląc o jego długofalowych skutkach dla dzieci. Okoliczności rozwodu rodziców niosą dla najmłodszych olbrzymie ryzyko emocjonalnej krzywdy. Trudne emocje towarzyszące rozstającym się parom często nie pozwalają zobaczyć i zabezpieczyć potrzeb dzieci.

W kampanii społecznej Rozchodzi się o dzieci Stowarzeyszenie chce wspierać rodziców w staraniach o ochronę dzieci w czasie i po rozstaniu. Na stronie kampanii specjalistki Stowarzyszenia OPTA mówią o problemach, z którymi mierzą się rozstający się rodzice: jak rozpoznawać potrzeby dzieci w czasie kryzysu rozwodowego, jak oddzielić rolę partnera od roli rodzica, jak rozpoznać sytuacje krzywdzące dla dzieci powodowane przez konflikt okołorozwodowy. Na stronie przygotowana została auto-diagnostyczną ankietę dla rozwodzących się rodziców.

Zachęcamy do korzystania ze strony w pracy z rodzicami w trakcie rozstania. Więcej na https://www.rozchodzisieodzieci.pl/

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...