białołeka
Spis rolny tylko do 30 listopada
grafika

Jeszcze przez 5 dni można uczestniczyć w Powszechnym Spisie Rolnym. Udział w nim jest obowiązkowy, a Warszawie dotyczy to ponad 8 tys. rolników.

Rachmistrzowi nie można odmówić odmówić udziału w spisie. To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Dotychczas spisało się ok. 80 proc. warszawiaków objętych obowiązkiem spisowym.

Rolnik w Warszawie

Obowiązek spisowy dotyczy także osób zameldowanych w Warszawie i jednocześnie posiadających gospodarstwo poza granicami miasta (np. działka na Mazurach czy w górach). Może to być pasieka pow. 20 pni pszczelich czy pół hektara drzewek lub krzewów owocowych. To wystarczy, by zostać warszawskim rolnikiem i uczestniczyć w Powszechnym Spisie Rolnym.

Najłatwiej przez internet

Jak się spisać - wystarczy wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę. Najłatwiej zrobić to przez internet. Wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl i wypełnić formularz. Procedura jest intuicyjna i poradzą sobie z nią także osoby, które nie są biegłe w sieci.

Telefonicznie z rachmistrzem

Druga metoda to spis przez telefon, za pośrednictwem infolinii pod numerem 22 279 99 99. Tam wybieramy kanał „1” i zgłaszamy chęć spisania gospodarstwa rolnego. Podczas rozmowy telefonicznej rachmistrz wypełni razem z nami formularz spisowy. Jeśli rolnik nie zdecyduje się na samospis, powinien czekać na telefon od rachmistrza. Rachmistrzowie mogą dzwonić do rolników z numerów 22 279 99 99, 22 666 66 66 lub z numerów podanych na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie: warszawa.stat.gov.pl/kontakt-z-rachmistrzami.

Wywiad bezpośredni u rolnika

Ostatnia metoda to wywiad bezpośredni, który przeprowadzi rachmistrz spisowy podczas wizyty u użytkownika gospodarstwa rolnego w Warszawie. Rachmistrz został poinstruowany, jak spełnić wszystkie procedury bezpieczeństwa epidemicznego. Każdy z nich ma imienną legitymację ze zdjęciem. Można też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie rachmistrz.stat.gov.pl/formularz oraz pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99. Jeśli, mimo wszystko, rolnik będzie miał obawy związane z bezpieczeństwem udziału w wywiadzie bezpośrednim, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym zostanie przeprowadzony wywiad.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...