białołeka
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej powstanie na Białołęce
grafika

Dzielnica Białołęka podpisała umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Ceramicznej.

Za realizację zadania odpowiadać będzie konsorcjum firm PBO ŚLĄSK Sp. z o.o. i MTM BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Start robót budowlanych planowany jest w I kwartale 2022 r. a finalizacja inwestycji w III kwartale 2023 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 31 mln zł. brutto.

Placówka integrująca ludzi w różnym wieku

- Będzie to pierwsza tego typu placówka w Warszawie, łącząca pokolenia i odpowiadająca na potrzeby lokalnej społeczności – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka. 


- Swoje miejsce znajdą tu zarówno seniorzy, jak i najmłodsze dzieci z Białołęki. Dzięki temu powstanie całkiem nowa formuła placówki społecznej o otwartym, międzypokoleniowym charakterze – dodaje Anna Majchrzak, zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka.


Seniorzy będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 h dziennie, otrzymają też ciepły posiłek. W ciągu dnia będą mogli rozwijać zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach utrzymujących sprawność fizyczną.

W CAM znajdzie się również miejsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Oprócz profesjonalnej opieki podopieczni będą mogli uczestniczyć w zajęciach treningowych, przystosowujących do samodzielności. Przestrzeń będzie zaprojektowana tak, aby nie było rozpraszających bodźców, intensywnego światła – tak uciążliwych dla osób z autyzmem.

W budynku znajdzie się również żłobek dla 150 dzieci. Centrum zlokalizowane będzie przy ul. Ceramicznej, w sąsiedztwie istniejącej szkoły i przedszkola.

Placówka ma mieć międzypokoleniowy charakter, dlatego w wymaganiach dla projektanta wpisaliśmy konieczność uwzględnienia zewnętrznych miejsc wspólnych, np. ogrodu społecznościowego, sensorycznego lub siłowni plenerowej.

Działka pod inwestycję jest zadrzewiona, więc konieczne będzie usunięcie części drzew. W wymaganiach dla wykonawcy zostało wskazane, żeby ograniczyć wycinkę do niezbędnego minimum. Liczba i rodzaj drzew przeznaczonych do usunięcia zostanie określona w dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą przygotuje przyszły wykonawca. W zamian za wycięte drzewa zostaną nasadzone nowe.

Członkowie zarządu dzielnicy Białołęka wraz z Aldoną Machnowską-Górą podpisują umowę na realizację Centrum Aktywności Międzypokoleniowej

Pamiątkowe zdjęcie po podpisaniu umowy na realizację CAM. fot. R. Motyl

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...