białołeka
Bieg przez Most
grafika

Czekamy na Twoje zgłoszenie na stronie biegprzezmost.pl.

To już 7. odsłona największej sportowej imprezy w dzielnicy, czyli w „Biegu przez Most”, w ramach której rywalizować będzie 1000 biegaczy. 22 września zawodnicy zmierzą się z szybką, 10-kilometrową trasą. -W tym roku będzie ona miała nieco inny przebieg i nawet biegowi wyjadacze muszą przyjąć nową taktykę, jeśli chcą pomyśleć o zwycięstwie – mówi gospodarz dzielnicy, Burmistrz Grzegorz Kuca. – Na nowej trasie także zadbaliśmy o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Będzie zatem można robić „życiówki” - dodaje.

Start i meta, które w poprzednich edycjach były zlokalizowane w Parku Picassa, tym razem będą przy Galerii Północnej od strony ul. Szafrańców u zbiegu z ul. Trakt Nadwiślański. Tam też będzie zlokalizowane Miasteczko biegowe. Zawodnicy pobiegną ulicami Trakt Nadwiślański, Obrazkową, Świderską, Mehoffera, Nowodworską i Odkrytą. Podbieg na most od strony Białołęki to pierwszy sprawdzian formy. Jeśli zachowacie siły, to na moście będzie szansa powalczyć o tytuł „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym”. Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. W okolicy ul. Farysa, uczestnicy zawrócą i ponownie zmierzą się z podbiegiem, tym razem od strony Bielan. Później już tylko długa prosta do mety.

Limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik, bez względu na wynik sportowy, otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i kupon na posiłek regeneracyjny.

Wolontariat


Co roku wolontariusze stanowią ogromne wsparcie dla organizatorów. Podczas wydarzenia Wolontariusze pomagają w przygotowaniach i wspierają naszych biegaczy poczynając od organizacji miasteczka biegowego i pracy w biurze zawodów poprzez oznaczenie trasy, podawanie spragnionym biegaczom wody na trasie czy wręczania medali na mecie.

Pakiet wolontariusza to:

- koszulka bawełniana dobrej jakości

- workoplecak z logo Biegu

- posiłek i woda podczas wydarzenia

- dla chętnych: Zaświadczenie o odbytym wolontariacie oraz pamiątkowy medal

Link do zapisów na wolonraiat: https://b4sportonline.pl/wolontariat_bieg_przez_most/index

Zapisy na bieg

W tym roku, oprócz trasy, zmienią się również kategorie. Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach OPEN, najszybszy/najszybsza na moście i samorządowej. Kolejną nowością tej edycji będzie kategoria: mieszkańcy Białołęki. Nie zabraknie dobrze znanych z poprzednich lat kategorii wiekowych – dzielonych co 10 lat aż do 59 roku życia. No i oczywiście kat. Senior, dla tych którzy ukończyli 60 lat. Wszystkie kategorie będą dzielone na kobiety i mężczyzn. Bez zmian za to będą prowadzone zapisy, czyli poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie biegprzezmost.pl. Zapisy on-line będą prowadzone do 15 września, po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 21 września od godziny 12.00 do godziny 18.00. W dniu biegu, biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00.

W biegu mogą wziąć udział uczestnicy powyżej 16 roku życia. Osoby, które do dnia imprezy nie ukończą 18 roku życia, będą musiały mieć podpisane oświadczenia przez opiekuna. Wzór jest dostępny na stronie internetowej.

Pakiety startowe

Przygotowanych będzie 1000 pakietów startowych, a w każdym będzie oczywiście numer startowy, czip do elektronicznego pomiaru czasu oraz pamiątkowa koszulka biegowa w specjalnie na tę okazję przygotowanych plecako – workach. Wysokość opłaty startowej do 5.09.2019 – 45 zł, po 5.09.2019 – 55 zł. Zapisy w biurze zawodów – 65 zł. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, butelkę wody oraz zupę regeneracyjną. Płatności można dokonać przelewem elektronicznym lub tradycyjnym. Na liście startowej będą widoczne tylko osoby, które dokonały płatności.

Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe (kat. OPEN oraz za „odcinek specjalny”) okazałe puchary i statuetki.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz facebook’owym profilu Bieg przez Most. Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz z głównym partnerem wydarzenia - Galerią Północną. Do zobaczenia na starcie!

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...