białołeka
Konsultacje społeczne - standardy dla warszawskich węzłów przesiadkowych
grafika

ZTM przy współpracy z firmą IDOM opracowuje standardy i wytyczne projektowe dla warszawskich węzłów przesiadkowych. Pierwsza wersja dokumentu już powstała. Należy opracować zbiór wytycznych i rekomendacji dotyczących planowania, projektowania, wykonawstwa i eksploatacji węzłów przesiadkowych. Dokument będzie miał wpływ na kształtowanie przestrzeni wokół nich, m.in. na zagospodarowanie terenu, estetykę, zieleń, system informacji pasażerskiej, wyposażenie infrastruktury przystankowej.

Pomysły mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji oraz przesłane e-mailem, zostaną wykorzystane do stworzenia końcowego Opracowania standardów i wytycznych dla węzłów przesiadkowych w m.st. Warszawie. Opracowanie to będzie miało charakter uzupełniający w stosunku do innych miejskich standardów oraz dokumentów o charakterze strategicznym, w szczególności w stosunku do Standardów Dostępności dla Miasta Stołecznego Warszawy oraz Standardów i Wytycznych projektowych i wykonawczych infrastruktury dla pieszych w m.st. Warszawie. 

Zapraszamy na rozmowy z autorami opracowania w ramach spotkań konsultacyjnych, które organizujemy:

  • 10 października (czwartek), godz. 18:00-21:30, Centrum Kreatywności Targowa
  • 24 października (czwartek), godz. 16:30-20:00, Marszałkowska 77/79

Opinie i uwagi można również przesyłać do 25 października na adres mailowy

Opracowanie i więcej informacji można znaleźć pod adresem https://konsultacje.um.warszawa.pl/jakie_standardy_wezlow_przesiadkowych .

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...