białołeka
Ruszamy z budową Siecznej
grafika

7 października ruszyła budowa pierwszego odcinka ulicy Siecznej, od ul. Głębockiej na odcinku ok. 370 metrów – czyli do pierwszego osiedla.

W ramach prowadzonych prac wykonawca wybuduje jezdnię o szerokości 6,0 m, chodniki, ścieżkę rowerową oraz oświetlenie nowej ulicy. Ponadto, zostanie przebudowany rów melioracyjny wraz z wykonaniem przepustu drogowego. Roboty będą prowadzone w koordynacji z budową kanału sanitarnego oraz wodociągu  i  tempo ich realizacji będzie uzależnione od postępu prac realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się do końca czerwca 2020 r.

W lipcu br. Miasto nabyło od Spółki J.W. Construction nieruchomość o powierzchni 864 m/2 z przeznaczeniem na budowę drogi za symboliczną kwotę. Dzięki temu budowa będzie tańsza, bo nie będziemy musieli płacić za wywłaszczenie części gruntu, należącego do dewelopera.  Ulica Sieczna to kolejna inwestycja po ulicy Kartograficznej mająca poprawić komunikację w rejonie osiedla Lewandów.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...