białołeka
Sezon rozpoczęty, pamiętaj o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą
grafika

Według policyjnych statystyk od stycznia do maja tego roku na Białołęce skradziono już 15 rowerów. A sezon dopiero się rozpoczął. Zarówno pogoda, jak i sytuacja epidemiczna zachęca mieszkańców do częstego korzystania z jednośladów. Dlatego postarajmy się nie stwarzać okazji złodziejom. 

Policja radzi

Po pierwsze rozsądek — nie pozostawiajmy rowerów bez nadzoru. Czasami wchodzimy do sklepu tylko na chwilę a rower widzimy przez szybę. Nam się wydaje, że kontrolujemy sytuację, a tymczasem złodziej wykorzystuje moment nieuwagi i odjeżdża na naszym rowerze.

Dlatego musimy pamiętać o tym, aby korzystać z odpowiednich zabezpieczeń rowerowych. Powinny one posiadać odpowiednie atesty. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z hartowanego metalu, stali wysokowęglowej lub ogniw kutych na zimno. Zdaniem policji najbardziej skutecznym zabezpieczeniem jest zapięcie typu U-lock. Te, które kosztują kilkanaście złotych, nie będą się zbyt długo opierać wprawionemu złodziejowi.

Policja odradza również przechowywanie rowerów na klatkach schodowych, szczególnie w przypadku, gdy domofon jest niesprawny i osoby postronne mają nieograniczony dostęp do budynku. Tym bardziej, że przechowywane w taki sposób rowery zagrażają bezpieczeństwu pozostałych mieszkańców budynku, ponieważ zagradzają drogi ewakuacyjne oraz zabierają przestrzeń ratownikom w sytuacji, gdy muszą wynieść chorą osobę na noszach. Klatki schodowe, półpiętra i schody powinny być drożne, co jest w interesie wszystkich mieszkańców.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...