białołeka
ROZBUDOWA SZKOŁY PRZY PODRÓŻNICZEJ – MAMY WYKONAWCĘ DOKUMENTACJI
grafika

Dzielnica podpisała umowę z firmą, której zadaniem będzie wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej.

Firma architekta Radosława Guzowskiego zobowiązała się wykonać dokumentację za około 312 tysięcy złotych. Od tej pory wykonawca będzie miał 30 dni kalendarzowych na przedstawienie wstępnej koncepcji architektonicznej kierunku rozbudowy szkoły, z minimum trzema wariantami rozwiązań. To pierwszy z trzech etapów realizacji tego zamówienia.

Po przyjęciu przez dzielnicę rozwiązań projektowych, wykonawca będzie mógł przystąpić do etapu szczegółowego projektowania. Budynek jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków nieruchomych m.st. Warszawy, zatem projektant będzie musiał uzgodnić koncepcję nie tylko z dzielnicą, ale też z konserwatorami zabytków. Etap ten obejmuje również uzyskanie wszystkich zgód, w tym decyzji udzielającej pozwolenia na budowę.

Ostatni etap, z prawem opcji, zakłada że pracownia będzie pełniło nadzór autorski (za kwotę nieco powyżej 19 tys. zł) w trakcie realizacji robót budowlanych do ich zakończenia i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Ceniony architekt

Pracownia architekta Radosława Guzowskiego specjalizuje się w projektowaniu obiektów sportowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Dotychczasowe realizacje cechują się innowacyjnością, wysokim standardem funkcjonalnym i estetycznym. Pracownia została nagrodzona m.in. za projekt hali widowiskowo-sportowej w Legionowie, projekt zespołu szkolno-sportowego w Pruszkowie.

Co będzie rozbudowywane?

Budynek szkoły przy ul. Podróżniczej powstał w latach 50-tych XX wieku. Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale obecnie w szkole uczy się 654 uczniów na dwie zmiany. Aby zapewnić dobre warunki nauki dla minimum 750 uczniów, konieczna jest rozbudowa w zakresie części:

  • dydaktycznej, w tym m.in.: 8 sal lekcyjnych i 4 pracownie,
  • sportowej, w tym m.in.: sala gimnastyczna z możliwością podziału na trzy części (boisko o wymiarach 40x20 m),
  • administracyjnej,
  • ogólnego przeznaczenia, w tym m.in. biblioteka z czytelnią oraz czytelnią multimedialną, świetlica,
  • higieniczno-sanitarnej i gospodarczej,
  • wejściowej budynku (hol wejściowy do uwzględnienia przynajmniej w jednym wariancie koncepcji architektonicznej).

Realizacja robót budowlanych jest planowana na lata 2021-2023.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...