białołeka
Białołęka z dodatkowymi środkami na nowe inwestycje
grafika

Radni m.st. Warszawy zdecydowali o przekazaniu dodatkowych środków na realizację inwestycji w dzielnicy Białołęka. Łącznie to 28,2 mln złotych na rozwój infrastruktury społecznej i drogowej.

  • 20,2 mln złotych przeznaczymy na budowę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej z domem dziennego pobytu dla seniorów z placówką wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz żłobkiem przy ul. Ceramicznej. Będzie to pierwsza tego typu placówka na Białołęce oferująca wsparcie ludziom w różnym wieku i integrująca lokalną społeczność.
  • 4,5 mln złotych przeznaczymy na nową lokalizację Biblioteki na Choszczówce. Dodatkowe środki pozwolą nam na wykonanie ekspertyzy technicznej budynku, zakup nieruchomości przy ul. Mehoffera i prace adaptacyjne na potrzeby biblioteki. Obecnie wypożyczalnia książek znajduje się w budynku przy ul. Raciborskiej, którego stan prawny jest nieuregulowany. Z tego względu nie możemy wykonać remontu budynku i dostosować go do wymagań czytelników.
  • 3,5 mln złotych przeznaczymy na budowę ul. Messal, na odcinku od ul. Bohaterów do działki 42/3. Zbudujemy jezdnię, jednostronny chodnik i oświetlenie.

Dodatkowe środki na zwiększenie liczby miejsc w szkołach

  • 9 mln złotych przeznaczymy na wynajem budynku dla filii Szkoły Podstawowej nr 356. Nowy oddział znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przyjmie 450-500 uczniów klas I-III. W ten sposób zwiększymy komfort nauczania wszystkich uczniów i nauczycieli.

Dzięki staraniom Zarządu Dzielnicy, Radnych Dzielnicy Białołęka i Radnych m.st. Warszawy udało się pozyskać dodatkowe środki. Dziękujemy Radnym Miasta za głosowanie za uchwałami zwiększającymi budżet Dzielnicy Białołęka.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...