białołeka
Ograniczenia w załatwianiu spraw urzędowych
grafika

Ograniczenia w realizacji usług wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wypełnienia wytycznych sanitarnych. Są to m.in. ograniczanie liczby klientów przebywających w siedzibie urzędu, obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa itp. Bezpośrednia obsługa klientów w poniedziałki jest realizowana w godzinach 8.00-18.00.

Obsługa klienta

Obsługa klienta prowadzona jest we wszystkich sprawach realizowanych przez Urząd. 

Od 26.08.2020 r. wejście do Wydziału Obsługi Mieszkańców (w tym do punktu podawczego) jest możliwe wyłącznie klatką C (narożne wejście od strony ul. Produkcyjnej). Wejście główne do ratusza jest przeznaczone dla osób, które chcą załatwić sprawę w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich lub dokonać płatności w opłatomacie i w kasie urzędu (kasy działają normalnie, przyjmowane są wpłaty gotówką oraz kartami płatniczymi).

Sprawy realizowane przez Delegaturę BAiSO w holu ratusza (wejście główne): meldunki, dowody osobiste, prawa jazdy, rejestracja pojazdów są załatwiane wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie dzwoniąc na następujące numery infolinii: 22 44 38 353, 22 44 38 358, 22 32 54 240 lub przez system rezerwacji internetowych (rezerwacje.um.warszawa.pl).

Sprawy realizowane przez Wydział Obsługi Mieszkańców (wejście C): architektura, urbanistyka, gospodarka nieruchomościami i gruntami, świadczenia rodzinne, odpady komunalne, infrastruktura i ochrona środowiska, sprawy lokalowe, karta dużej rodziny i karta warszawiaka są realizowane bez konieczności zapisywania się.

Mieszkańcy chcący złożyć dokumenty będą wpuszczani do urzędu pojedynczo, po zwolnieniu się miejsca przy stanowisku. Osoby oczekujące na zewnątrz są proszone o zachowanie bezpiecznego odstępu od siebie (1,5 metra). Prosimy o stosowanie się do instrukcji przekazywanych przez pracowników.

Jakich spraw nie załatwimy w urzędzie?

Do odwołania nie są udzielane bezpłatne porady prawne. Odwołane zostają wszystkie dyżury organizowane zwyczajowo na terenie urzędu (Radnych, Rady Seniorów, Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, itp.). 

Telefon, mail, Internet

Na portalu warszawa19115.pl i stronach miejskich instytucji mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście. Dane teleadresowe do wydziałów i delegatur Urzędu Dzielnicy Białołęka są dostępne na stronie: http://www.bialoleka.waw.pl/strona-379-wydzialy_i_delegatury.html

Ponadto na stronie epuap.gov.pl można założyć konto do załatwiania spraw urzędowych przez Internet.

Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy w dzielnicy Białołęka w dalszym pozostaje nieczynny. Mieszkańcy mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach Urzędu Stanu Cywilnego (nie obowiązuje rejonizacja) w ratuszach dzielnic: Targówek (ul. Kondratowicza 20), Praga-Południe (ul. Grochowska 274), Wawer (ul. Włókiennicza 54), Ursus (pl. Czerwca 1976r. nr 1), Ursynów (al. KEN 61) oraz w siedzibach USC zlokalizowanych poza ratuszami: na Pradze-Północ - ul. Kłopotowskiego 1/3, Śródmieściu - Gen. Andersa 5, Mokotowie - Falęcka 10.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...