białołeka
Informator
Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów
Adres:
Przytulna 3
Miasto:
03-083 Warszawa
Tel:
22 811 06 84, 819 08 39
Fax:
22 811 06 84

dyrektor: Bożena Rutkowska

Przytulna szkoła przy ulicy Przytulnej, szkoła przyjaźni i sukcesu

Gimnazjum nr 4 powstało we wrześniu 1999 roku w miejsce zlikwidowanej Szkoły Podstawowej 156. Piękne położenie placówki na terenie zielonej Choszczówki nadaje jej niepowtarzalny charakter. Szczególny klimat stwarza budynek szkolny oddany do użytku w 1958 roku. Kultywujemy tradycje wypracowane przez 45 lat istnienia szkoły.

Generalny remont budynku przeprowadzony w roku 2002 spowodował, iż jesteśmy bardzo nowoczesną placówką. Dysponujemy nowo wybudowanym blokiem sportowym (otwarcie odbyło się w październiku 2002) składającym się z dwóch sal gimnastycznych i pełnym zapleczem. Uczniowie mają do dyspozycji jedenaście sal lekcyjnych (w tym pracownię internetową, geograficzną, humanistyczną, biologiczną), bibliotekę, czytelnię, gabinet lekarski, stołówkę.

Gimnazjum jest niewielką placówką. Uczy się w niej 180 uczniów w 11 oddziałach, pracuje 22 nauczycieli oraz 13 pracowników administracji i obsługi. Dzięki temu znamy się wszyscy dobrze i jesteśmy w stanie od razu reagować na potrzeby i problemy uczniów. Zapewniamy uczniom doskonałe warunki do nauki i rozwijania zainteresowań. Klasy w naszej szkole są małe - najliczniejsza liczy 20 uczniów, wszyscy rozpoczynamy lekcje o godzinie 8.05 a kończymy najpóźniej o godzinie 15:10.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą". Organizatorem akcji jest Gazeta Wyborcza i Centrum Edukacji Obywatelskiej, patronat nad nią objął prezydent Aleksander Kwaśniewski. Oto sześć zasad edukacji, które na co dzień stosujemy, aby uzyskać tytuł "Szkoły z klasą". Szkoła z klasą: dobrze uczy każdego, sprawiedliwie ocenia, uczy myśleć i rozumieć świat, rozwija społecznie, uczy wrażliwości, pomaga uwierzyć w siebie, przygotowuje do przyszłości.

W celu zapewnienia młodzieży jak najlepszych warunków do osiągnięcia sukcesu staramy się diagnozować i rozwijać ich zainteresowania, tak, aby każdy z naszych uczniów mógł pokazać się z jak najlepszej strony, mógł aktywnie działać na forum społeczności szkolnej i rozwijać swoje pasje. W naszej szkole aktywnie działają następujące koła zainteresowań: warsztaty dziennikarskie, matematyczne, informatyczne, koło ekologiczne, geograficzne, plastyczne, SKS. Uczniom proponujemy zajęcia psychoedykacyjne -treningi radzenia sobie ze stresem. Wszystkie klasy pierwsze biorą udział w warsztatach integracyjnych.

Dodatkowo możemy szczycić się tym, że większość z naszych klas realizuje własne programy nauczycieli np. teatralno - dziennikarski, turystyczno - krajoznawczy, językowy, matematyczno - informatyczny. Jedna z klas realizuje program wychowania fizycznego rozszerzony o judo.

Wydawana jest gazeta uczniowska "Przytulisko", bardzo aktywnie działa samorząd szkolny. Nasi uczniowie biorą czynny udział w akcjach charytatywnych "Góra grosza" i "Złotówka dla Afganistanu", przygotowywane przedstawienia teatralne prezentują poza szkołą, podejmują działania na rzecz społeczności lokalnej np. bal dla najmłodszych mieszkańców Choszczówki. Naszymi gośćmi byli wielcy Polacy, wśród nich p. Krzysztof Zanusii, czekamy na p. Andrzeja Wajdę. To wyróżnia nas spośród innych szkół i sprawia, że osiągamy coraz większe sukcesy.

We wrześniu 2002 przystąpiliśmy do Programu Unii Europejskiej Socrates, którego celem jest promowanie europejskiego wymiaru kształcenia, kreowania europejskiej tożsamości i poczucia jedności wśród mieszkańców zjednoczonej Europy. Naszymi partnerami są szkoły w Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Anglii. Planowana jest wymiana młodzieży, podczas której uczniowie będą mogli potwierdzić swoje umiejętności posługiwania się językami obcymi, a uczymy w szkole angielskiego i niemieckiego.

W Gimnazjum kontynuujemy tradycje szkolne miedzy innymi: wybory "Nauczyciela z klasą" i "Ucznia z klasą", nadajemy tytuł "Prymusa szkoły", przyznajemy stypendia naukowe dla najlepszych uczniów (sponsorem jest Mc Donalds). Jesteśmy w trakcie działań mających na celu nadanie imienia szkole. W wyniku referendum spośród 4 kandydatur wybrano "Polskich noblistów". Mamy nadzieję, że nobliści są wśród nas.

W kreowaniu absolwenta pomaga nam wizja szkoły: w szkole kształtujemy przyjaźń i partnerstwo, wzajemny szacunek i pomoc, twórcze działanie (zauważamy nawet najmniejszy sukces), pozytywne myślenie, poszanowanie wartości moralnych, zaangażowanie w naukę, rozwijanie własnych zdolności i to jak żyć z innymi i dla innych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...