białołeka
Informator
Zespół Szkół Nr 43
Adres:
Kobiałka 49
Miasto:
Warszawa
Tel:
22 741 70 48, 22 744 71 05
Fax:
22 811 88 67

dyrektor: Bożena Smoczyńska

Instytucje podległe:

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 w Dzielnicy Białołęka to nowa szkoła z tradycjami. To przekorne stwierdzenie ma swoje uzasadnienie w długiej 85-letniej historii Szkoły Podstawowej w Kobiałce, która od września 2002 roku wchodzi w wraz z Gimnazjum Nr 5 w skład integracyjnego Zespołu Szkół Nr l.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr l mają wyśmienite warunki do zdobywania wiedzy, dzięki czemu mogą bardziej poświęcić się wypełnianiu jednego z wielu zadań statutowych szkoły, czyli integracji. Ponadto kierując się słowami patrona Szkoły Podstawowej Nr l - wielkiego Polaka - Kardynała Stefana Wyszyńskiego - gorąco wierzą, że "Tylko ludzie skoncentrowani, skupieni, cisi i opanowani, umiejący milczeć i słuchać, uchem i sercem tworzą przyszłość". Pani Dyrektor Bożena Smoczyńska chciałaby, aby ta myśl wytyczała kierunek działań dydaktyczno-wychowawczych dla obydwu szkół: Szkoły Podstawowej Nr l i Gimnazjum Nr 5.

Ludzie skoncentrowani, skupieni, opanowani to ludzie twórczy, a człowiek twórczy: w sposób szczególny postrzega świat, ma otwarty, elastyczny umysł, oryginalnie myśli, czerpie informacje z różnych źródeł, jest spontaniczny i ekspresyjny, nie boi się nowości i zmian, ma zdolność koncentracji i fascynacji zadaniem, ma poczucie humoru, potrafi odkryć "źródło" w swoim wnętrzu.

Ludzie umiejący milczeć i słuchać uchem i sercem to ludzie tolerancyjni, wrażliwi, umiejący odróżnić dobro od zła, krzykliwą, wszechogarniającą kulturę masową od prawdziwych wartości. Taką sylwetkę absolwenta Szkoły Podstawowej Nr l i Gimnazjum Nr 5 mogą ukształtować tylko twórczy nauczyciele, którzy pomogą uczniowi osiągnąć sukcesy na miarę jego możliwości, uzdolnień, potrzeb i zainteresowań - idąc obok ucznia pozwolą mu badać, odkrywać, tworzyć, pytać i wyjaśniać. Aby osiągnąć zakładany cel niezbędna jest właściwa współpraca z rodzicami, dobra atmosfera w szkole.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...