białołeka
grafika
Biblioteki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy jest instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. W skład Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka wchodzi 10 placówek:

Oddziały:

  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV, ul. Antalla 5
  • Czytelnia Naukowa Nr XX, ul. Van Gogha 1
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42, ul. Antalla 5
  • Interaktywne Centrum Nauczania Multicentrum, ul. Porajów 14

Filie:

  • Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI NAUTILUS, ul. Pancera 18
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 46, ul. Kowalczyka 3
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 58, ul. Wałuszewska 24
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 69, ul. Raciborska 20
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 88, ul. Plac Światowida 3
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 Zielona, ul. Berensona 38

Biblioteki Białołęki proponują szeroką ofertę książkową dla swoich czytelników. Jest to przede wszystkim literatura piękna, polska i obca, literatura popularnonaukowa i naukowa ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz wydawnictwa dla dzieci i młodzieży (w tym obcojęzyczne).

Co miesiąc przybywa w każdej bibliotece do kilkudziesięciu nowych tytułów - poszukiwanych przez czytelników bestsellerów oraz najnowszych opracowań naukowych i popularnonaukowych. Pod kątem uczącej się młodzieży i studentów uzupełnia się księgozbiory o najnowsze wydawnictwa z takich dziedzin, jak: historia, historia i krytyka literatury, psychologia, ekonomia, marketing, zarządzanie, prawo, geografia, turystyka, integracja europejska i in.

Codziennie można skorzystać z 147 czasopism (78 tytułów) - specjalistycznych i popularnonaukowych, dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz prasy codziennej. Książki i czasopisma wypożyczane są bezpłatnie - można wypożyczać je do domu, jak i korzystać z nich na miejscu.

Placówki biblioteczne Białołęki pracują w systemie bibliotecznym "Mateusz". Program ten umożliwia czytelnikom dostęp przez Internet do: katalogów skomputeryzowanych placówek, prolongatę, czyli przedłużenie terminu wypożyczenia pozycji, rezerwację poszukiwanego tytułu (jeśli jest aktualnie wypożyczony), aktywowanie powiadomień drogą SMS lub e-mail o tym, że zarezerwowana pozycja już wróciła do Biblioteki oraz sprawdzanie na bieżąco stanu swojego konta wraz z historią wypożyczeń.

System "Mateusz" pozwala na pełną automatyzację wszystkich funkcji w Bibliotece: wprowadzanie i opracowywanie zbiorów, obsługa wypożyczeń (identyfikacja czytelników i książek za pomocą czytników kodów kreskowych), udzielanie informacji o zbiorach. W skomputeryzowanych placówkach czytelnicy mają dostęp do Internetu oraz możliwość samodzielnego korzystania z katalogów komputerowych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...