białołeka
Zgłaszanie projektów przez mieszkańców

17 stycznia - 17 lutego

Projekty można wypełniać i składać tylko na specjalnym formularzu (w załączniku obok) w formie internetowej lub papierowej.

Aby wypełnić projekt internetowo należy przejść do strony www.twojbudzet.um.warszawa.pl i kliknąć w baner przekierowujący do platformy budżetu partycypacyjnego 2016. Projekt wysyłamy poprzez kliknięcie w przycisk WYŚLIJ. UWAGA!!! Przed wysłaniem formularza należy zebrać min. 30 podpisów na liście poparcia dla projektu. Listę można pobrać i wydrukować z załącznika obok, a po jej uzupełnieniu zeskanować i wysłać z wypełnionym formularzem jako załącznik do niego.

Aby wypełnić papierowo, z załącznika obok należy pobrać formularz oraz listę poparcia. Wydrukować, wypełnić, a następnie złożyć. Można to zrobić na dwa sposoby:

1) osobiście w Urzędzie Dzielnicy Białołęka w okienku nr 20 pt. "Karta Warszawiaka" od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00 (w poniedziałki do 18:00)

2) pocztą tradycyjną wysyłając na adres: Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, ul. Modlińska 197, 03-122 Warszawa, koniecznie z dopiskiem „Budżet Partycypacyjny 2016”. 

Projektodawco pamiętaj, że:

• projekty mogą zgłaszać tylko mieszkańcy m.st. Warszawy – czyli osoby fizyczne, a nie organizacje, firmy, szkoły, itp., a osoby zgłaszające projekty muszą zamieszkiwać na terenie m.st. Warszawy;

• projekt musi być jednoroczny – czyli możliwy do zrealizowania w trakcie 1 roku budżetowego;

• projekt nie może obejmować realizacji tylko 1 etapu – każdy projekt musi być zrealizowany w trakcie 1 roku „od początku do końca”;

• projekt musi być ogólnodostępny, tzn. przeznaczony dla ogółu mieszkańców;

• koszt projektu nie może przekroczyć 600 tys. zł;

• należy też oszacować koszty eksploatacji, te jednak nie są wliczane do kosztów projektu, czyli do „600 tys. zł”;

• projekt musi mieścić się w zadaniach m.st. Warszawy;

• projekt może być zlokalizowany na terenie nie będącym własnością m.st. Warszawy lub będącym własnością m.st. Warszawy obciążonym na rzecz osób trzecich – sprawdź mapa własności m.st. Warszawy;

• projekt musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, strategiami i programami m.st. Warszawa;

• projekt musi być podpisany;

• do projektu musi być załączona lista poparcia z 30 podpisami mieszkańców Warszawy, na której nie będzie Twojego podpisu – nie możesz poprzeć swojego projektu;

• do projektu muszą być dołączone wszystkie załączniki, które wskazałeś w projekcie;

• jeżeli jesteś niepełnoletni, nie zapomnij o dołączeniu zgody opiekuna prawnego / rodzica na Twój udział w BP 2016;

• jeśli masz wątpliwości zadzwoń / napisz do dzielnicowego koordynatora ds. budżetu partycypacyjnego – Anna Rurka, tel. 22 51 03 353, email: .

Mapa ulic "w zarządze" - żółte- ZDM, szare - Urząd Dzielnicy Białołęka

Ile kosztuje miasto? - przykładowe koszty różnych przedsięwzięć (prosimy o traktowanie tych przykładów jako orientacyjnych)

Dyżury konsultacyjne

21 stycznia - dyżur dla projektodawców, którzy chcą zgłosić pomysły o charakterze inwestycyjnym np. rozbudowa placu zabaw, remonty dróg i chodników, sprzątanie, budowa miejsc rekreacji, boisk, itp.

4 lutego - dyżur dla projektodawców, którzy chcą zgłosić pomysły nie tylko inwestycyjne ale też wszystkie inne, tzn. organizacja imprez, warsztatów, zajęć o charakterze sportowym, kulturalnym, edukacyjnym, społecznym (np. festiwal książki, koncert, bieg, nordic walking, zajęcia dla seniorów, polekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci, itp.).

ZAPRASZAMY w godz. 16:00 - 19:00 do Urzędu Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, sala B obsługi mieszkańców.

Maraton pisania projektów

W najbliższą sobotę, 7 lutego, zapraszamy do "3 pokoi z kuchnią" przy ul. Głębockiej 84, na maraton pisania projektów do budżetu partycypacyjnego. Zaczniemy od burzy mózgów, czyli ustalimy co w okolicy jest potrzebne i jakie pomysły zgłosić do budżetu partycypacyjnego, a potem doradzimy jak projekt napisać. A wszystko to będzie się działo w godzinach 14:00 - 17:00.

Do zobaczenia!

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...