białołeka
Budżet partycypacyjny na rok 2017 - edycja zakończona

Budżet partycypacyjny w Warszawie istnieje od 3 lat. Od 3 lat mieszkańcy otrzymują do dyspozycji pulę środków finansowych wydzieloną z miejskiego budżetu. W ramach tej puli zgłaszają projekty, które chcieliby mieć zrealizowane w swojej nabliższej okolicy. Ich wykonanie zależy od wyników głosowania mieszkańców Warszawy.

W Warszawie budżet partycypacyjny podzielony jest na 18 dzielnic. Kwota wydzielona z miejskiego budżetu to de facto suma kwot pochodzących z budżetów dzielnicowych. Chodzi o to, aby finanse i projekty budżetu partycypacyjnego były jak najbliżej mieszkańców. Białołęka oczywiście też bierze w tym udział i dlatego w tej edycji do dyspozycji mieszkańców oddajemy 3 mln złotych. To znaczy, że w 2017 roku zrealizujemy projekty nie przekraczające tej kwoty. A które to będą projekty, to już zależy od naszych mieszkańców biorących udział w głosowaniu.

Dla osób zainteresowanych budżetem partycypacyjnym, w innych miastach zwanym też obywatelskim, podpowiadamy adresy stron internetowych, które informują o procesie:

Warszawa www.twojbudzet.um.warszawa.pl 

O budżecie obywatelskim partycypacjaobywatelska.pl/

Łódź www.budzet.dlalodzi.info 

Wrocław www.wroclaw.pl/wroclawski-budzet-obywatelski 

Kraków www.krakow.pl/budzet 

Gdańsk www.gdansk.pl/budzet-obywatelski 

Gdynia https://bo.gdynia.pl/

New York City http://pbnyc.org/

Polub i sprawdzaj nas na   Budżet partycypacyjny w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawa 

Dzielnicowy koordynator ds. budżetu partycypacyjnego - Anna Rurka, tel. 22 51 03 350, e-mail:  , Joanna Pernal-Stasińska, tel. 22 51 03 353, e-mail:

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Strony w dziale
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...