białołeka
Budżet partycypacyjny na rok 2018 - edycja zakończona

Warszawa bez budżetu partycypacyjnego? Niemożliwe! To już 4. edycja. Do tej pory na Białołęce zrealizowaliśmy kilkadziesiąt pomysłów mieszkańców zgłoszonych do budzetu partycypacyjnego w dwóch pierwszych edycjach. W 2017 roku wykonamy kolejnych prawie pięćdziesiąt. A ile będzie w 2018 to zależy tylko od naszych mieszkańców i ich kreatywności oraz zaangażowania.

W Warszawie budżet partycypacyjny podzielony jest na 18 dzielnic. Kwota wydzielona z miejskiego budżetu to de facto suma kwot pochodzących z budżetów dzielnicowych. Chodzi o to, aby finanse i projekty budżetu partycypacyjnego były jak najbliżej mieszkańców. Białołęka oczywiście też bierze w tym udział i dlatego w tej edycji do dyspozycji mieszkańców oddajemy 4 mln złotych

Harmonogram tegorocznej edycji wygląda następująco:

Niebawem, wraz z kolejnymi etapami budżetu partycypacyjnego w Warszawie, na dole strony będą ukazywac się kolejne zakładki, w których zaprezentujemy dzielnicowy zespół ds. budżetu partycypacyjnego, zasady zgłaszania projektów, terminarz publicznych dyskusji, zasady weryfikacji, a także głsowania.

Powyżej, po lewej stronie, prezentujemy zarządzenie wprowadzające 4. edycję budżetu partycypacyjnego w Warszawie na rok 2018 oraz jej regulamin, a także prezentację pokazaną podczas spotkania inaugurującego, które odbyło się 6 października 2016 roku w Urzędzie Dzielnicy Białołęka.

Informacje na temat budżetu partycypacyjnego w Warszawie dostępne są również na stronie  www.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na naszym profilu facebook'owym Budżet partycypacyjny w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawa .

Dla osób zainteresowanych budżetem partycypacyjnym, w innych miastach zwanym też obywatelskim, podpowiadamy adresy stron internetowych, które informują o procesie:

O budżecie obywatelskim partycypacjaobywatelska.pl/

Łódź www.budzet.dlalodzi.info 

Wrocław www.wroclaw.pl/wroclawski-budzet-obywatelski 

Kraków www.krakow.pl/budzet 

Gdańsk www.gdansk.pl/budzet-obywatelski 

Gdynia https://bo.gdynia.pl/

New York City http://pbnyc.org/

Dzielnicowy koordynator ds. budżetu partycypacyjnego - Anna Rurka, tel. 22 51 03 350, e-mail:   , Joanna Pernal-Stasińska, tel. 22 51 03 353, e-mail: 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...